Magyar nyelvű információk

Vállalkozásunkról és a Semmelweis Scannerről magyar nyelven ezen az oldalon olvashat.

További információt nemzetközi oldalunkon talál.

Kapcsolat: info@handinscan.hu

“Hisszük, hogy ami megelőzhető, azt el kell kerülni. A helyes kézhigiéné életeket ment!”

  • A kórházi fertőzések bárkit elérhetnek
  • 7% esély kórházi fertőzésre még a fejlett világ kórházaiban is
  • Helyes kézhigiénével a kórházi fertőzések 30%-a megelőzhető
  • Egy átlagos európai kórház 300 000 eurót költ a megelőzhető kórházi fertőzések kezelésére

Semmelweis Scanner használata

Folyamatos kézhigiéné ellenőrzés (bővebben)

Hatékony, egyénre szabott képzés (bővebben)

Betegek és látogatók oktatása (bővebben)

Minőségbiztosítás a kézhigiénében (bővebben)

Töltse le termékismertető kiadványunkat.

A HandInScan Zrt

2011 óta működünk úttörő vállalkozásként, és a modern kézhigiénés termékek tervezése, gyártása és forgalmazása mellett kötelezte el magát. Célunk a kórházi fertőzések számának jelentős csökkentése, melyek köztudottan naponta 1,4 millió beteget érintenek és évente mintegy 50-60 milliárd dollár többletkiadást jelentenek még a nyugati világ egészségügyi ellátórendszerének is.

Nemzetközi partnereinkkel, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel (BME), az Austrian Center for Medical Innovation and Technology-val (ACMIT), illetve a National University Hospital Singapore-al (NUH) együttműködve kifejlesztettük a Semmelweis Scanner kézhigiéné kontroll megoldást a kézhigiénés technika objektív kiértékelésére és ellenőrzésére.

Magyar nyelvű sajtóközlemények

2023. január – Lezárult az Új Generációs Automatizált Komplex Kézhigiéné Kontroll Rendszer Fejlesztése

2021. március – Elindult az Új Generációs Automatizált Komplex Kézhigiéné Kontroll Rendszer Fejlesztése

2016. június – A Semmelweis Scanner a Magyarországi Svéd Kereskedelmi Testület Gran Prize díját nyerte

2016. március – Egyedi, komplex kézhigiénés szolgáltatási csomag

2015. szeptember – Design és innováció kéz a kézben

2015. június – Hand-in-Scan a globális piaci siker útján

2015. május – Komplett kézhigiénés felmérés- és oktatóprogram

2015. május – Lezárult az “Új típusú humánegészségügyi diagnosztikai eszköz és eljárás fejlesztése” projekt 

2015. március – Hand-in-Scan 2. helyezést ért el a Science2Business versenyen

2014. február – Óvodai kézhigiénés oktatás

További, angol nyelvű sajtóközleményeinket itt olvashatja.

Média megjelenések

2016. március – DBH Group – A Hand-in-Scan kézhigiénés szolgáltatási csomagot kínál magyar kórházak számára

2016. január – Figyelő – Sikeres tőkebefektetést zárt a HandinScan

2015. április –HG.hu – Design és innováció kéz a kézben

2015. mácius – Kossuth rádió – Magyar találmány a kézmosáshoz

2014. november – InsiderBlog – Tiszta kezek – magyar segítséggel

2014. október – Biztonságpiac – Hand-in-Scan: biztonságos kézmosással nyerték el a legjobb magyar startup díjat

2014. július – Figyelő – Hand-in-Scan sikersztori: kétkezi munkával

2014. június – válasz.hu – Csak tiszta kézzel

2013. május – InsiderBlog – Magyar orvostechnikai startup ázsiai sikere

2013. január – Gyártástrend – Az orvosok egyharmada rosszul mos kezet

2012. november – InsiderBlog – 80 millió a HandInScan-nek!

2012. február – ITBusiness – Kézfertőtlenítéssel tartolt New Yorkban a BME

2016. május – Miskolc MA – Híradó – Kézhigiénés világnap

2015. március – Privátbankár – Ha azt hiszi, tud kezet mosni, téved!

2014. július – Pesti Srácok – Pesti mese: Magyar találmány lehet a megváltás az egészségügyi fertőzések kimutatásában

https://youtu.be/azC-bVNen-8

További, angol nyelvű médiamegjelenéseinket itt tekintheti át.

Állami támogatás

A Clariton Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. 40 millió forint uniós támogatást nyert a “Piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység támogatása a közép-magyarországi régióban” című pályázati kiíráson az Új Széchenyi Terv keretében. Az “Új típusú humánegészségügyi diagnosztikai eszköz és eljárás fejlesztése” című projekt a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap (NFÜ) finanszírozásával valósul meg, amely keretén belül új munkahelyek jönnek létre.

A Clariton Kft. fő tevékenysége egy olyan rendszer fejlesztése, validálása és piacra vitele, amely az egészségügyi dolgozók kézmosásának közvetlen,objektív kiértékelését és folyamatos ellentőrzését segíti elő. Célunk a kórházi fertőzések (nozokómiális fertőzések, Healthcare Associated Infections-HAI) jelentős csökkentése, melyek naponta 1,4 millió beteget érintenek. A vállalkozás céljai között szerepel egészségügyi intézmények kézhigiéniai minőségbiztosítási rendszereinek felállítása, valamint az alkoholos kézfertőtlenítő gyártókkal való együttműködés révén a globális piac lefedése.

Hand-in-Scan nevű koncepciónk lehetővé teszi a kézmosás azonnali kiértékelését egy speciális kézfertőtlenítőszer eloszlásának kimutatásával. Ehhez a felhasználóra ártalmatlan, UV-A fényű megvilágítást használunk. Az objektív eredményt a kézről készült képek számítógépes kiértékelésével valósítja meg a rendszer. Az innovatív technológián alapuló Hand-in-Scan az oktatáson és ellenőrzésen keresztül nagy szerepet játszik a kórházi fertőzések csökkentésében, közvetve pedig az életminőség növelésében, illetve a fertőzésekhez köthető költségek jelentős csökkentésében. A Hand-in-Scan rendszerrel többek között elnyertük a „European Young Innovator of the Year”, az „Innovact Campus Award 2011”, illetve az „ICPIC Innovation Academy Award” nemzetközi díjakat.

A pályázati munka során a célunk egy klinikailag és mikrobiológiailag tesztelt és validált rendszer fejlesztése, mérési protokollok megadása, és az auditokhoz szükséges oktatási program kidolgozása. Mivel Magyarországon nehéz megfelelő orvostechnikai fejlesztői és validációs kapacitást találni, cégünk a határon túli, Bécsújhelyen levő ACMIT központtal működik együtt a Hand-in-Scan rendszer fejlesztése érdekében. A humánegészségügyi területen való bevezetéshez a cég legfőbb partnereként a Semmelweis Egyetem és a szingapúri NUHS kórház biztosítja a megfelelő szakmai hátteret és klinikai környezetet.

Semmelweis nyomában járva, a 21. század technológiáját felhasználva a HandInScan csapat egy olyan digitális rendszert fejlesztett, amely alkalmas az egészségügyi dolgozók kézfertőtlenítési eljárásának közvetlen és objektív kiértékelésére. „Innovatív technológiánk az oktatás és ellenőrzés révén nagy szerepet játszik a kórházi fertőzések radikális csökkentésében, ezáltal minimalizálni tudjuk a fertőzésekkel járó extra költségeket, és általánosságban javítani az életminőséget” – mondta el Dr. Haidegger Tamás, a HandInScan társalapítója.

A Semmelweis Scanner névre keresztelt rendszer lehetővé teszi a kézmosás azonnali kiértékelését egy speciális kézfertőtlenítőszer eloszlásának kimutatásával. Az objektivitást – amely a kórházi fertőzések elleni harcban kulcsfontosságú – a képek számítógépes kiértékelésével valósítja meg a rendszer. A rendszert már több 10.000 kórházi dolgozón tesztelték, és jelenleg 17 országban alkalmazzák.

A Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretén belül a Pénzügyminisztérium, mint Támogató által 2015. augusztus 25-én kiadott „Iparjog” című felhívása alapján a HandInScan Zrt. 3200000 Ft összegű vissza nem térítendő támogatást nyert „\”Berendezés és kézfertőtlenítés minőségének ellenőrzése\” című, U1700114 és U1700117 számú használati mintaoltalomra vonatkozó hazai oltalomszerzés, valamint szellemi vagyon értékelés és audit tevékenység finanszírozása” című iparjogvédelmi projektjük megvalósítására a 2017-2018-as időszakban.

További információ:

GINOP pályázat: https://www.palyazat.gov.hu/doc/4501

Projektazonosító:  VEKOP-2.1.7-15-2016-00486

Támogatás mértéke: 48.2%

A projekt befejezési dátuma: 2019.06.30.

Az infekció kontroll a betegbiztonság egyik legalapvetőbb eleme, amely az elmúlt években látványosan kezdett teret nyerni, részben köszönhetően a klinikai alkalmazásra kerülő digitális megoldásoknak. A projekt eredményeként egész tenyér méretű mikrobiológiai leoltáshoz szükséges termék előállítása valósult meg. Az elmúlt időszakban számos fertőzés jelent meg mind az egészségügyben, mind az élelmiszeriparban és biotechnológiában egyaránt. A nagy sajtóvisszhangot kapott események jelentős része köthető a nem megfelelő kézhigiénéhez – a kórházi fertőzések több mint 30%-a, az élelmiszeripari fertőzések több, mint 80%-a. Ennek megfelelően a nyugati világban és hazánkban is folyamatosan szigorodnak a higiénés eljárásokra vonatkozó hatósági előírások. A projektben olyan termék- és szolgáltatás csomag prototípusának a fejlesztettük ki, mely tudományos alapokon objektíven, rutinszerűen képes a higiénés minőségi elvárásokat kielégíteni. Ide tartozik a megfelelő kézhigiénés protokoll vizsgálata, mikrobiológián alapuló ellenőrzése, a minták automatikus és robusztus kiértékelése, az eredmények ICT alapú feldolgozása, tárolása és jelentések készítése. A projekt első lépéseként egy egész tenyér/kézhát torzításmentes leoltásához rutinszerűen alkalmazható agar kit fejlesztése valósult meg, majd a szélesebb körű alkalmazhatóság érdekében szelektív táptalaj kombinációk kerültek kidolgozásra. A kitek kereskedelmi forgalomba kerültek. Mindezekhez kapcsolódóan egy digitális kiértékelő szoftver rendszer is kifejlesztésre került, amely a legmodernebb tanuló algoritmusok felhasználásával gyorsan és hatékonyan képes akár egészen nagy méretű tenyésztések feldolgozására is, kvantitatív és kvalitatív értékelést is nyújtva az azokon található telepekről. Mindezzel nagymértékben megkönnyíthető a mikrobiológus szakemberek és kórházhigiénikusok munkája, és az objektív kiértékelő részévé válhat a kórházak, élelmiszeripari üzemek, gyártósorok minőségbiztosítási folyamatrendszereinek.